New 2024 Keystone RV Hideout 22MLS Travel Trailer
MID LIVING LAYOUT with FRONT QUEEN BED and REAR CORNER BATHROOM!
View all Hideout Floorplans
2024 22MLS Features and Options
Keystone Hideout Travel Trailer 22MLS Highlights
- Full Bath
- Booth Dinette
- Power Tongue Jack
- 10 Cu. Ft. 12V Refrigerator
- Outside Griddle
- Laundry Chute
Key Features
Spacious Living Area
- Large slide-out for added interior space.
- Standard sofa (optional theater seat or tri-fold sofa).
- Three-burner gas range.
- 10 cu. ft. 12V refrigerator.
Convenient Kitchen
- Large countertop with stainless steel sink.
- Rear corner bath with spacious shower.
Comfortable Sleeping Arrangements
- Semi-private bedroom with queen bed.
- Dual closets and nightstands.
- Privacy curtain.
- Laundry chute to pass-through storage.
Exclusive Keystone Features
- In-floor heating ducts.
- Tru-fit™ slide construction.
- Power awning for shade.
- Tinted safety glass windows to block UV rays.
- Blackout night shades for privacy.
- One-piece pressed countertops for easy cleaning.
Experience a stress-free holiday at your favorite campsite with the Keystone Hideout travel trailer, designed for comfort, convenience, and style!
What Our Customers Are Saying
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Campers Inn
Location: Conway SC
Stock# 95599
Location: Conway SC
Stock# 95599
Interior Color: GUNMETAL
Stock# 95599
Interior Color: GUNMETAL
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2024 22MLS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Interior Color | GUNMETAL |
| Hitch Weight | 665 lbs |
| Dry Weight | 5645 lbs |
| Cargo Capacity | 1855 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Girard On Demand Tankless |
| AC BTU | 15500 btu |
| Awning Info | 16' Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTH1K2XR7245030 |
For more information
Contact Us
Hideout 22MLS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Front Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


