New 2024 Jayco Seismic Luxury Series 4113 Toy Hauler Fifth Wheel
You Pay What We Pay! Jayco Clearance Event – No Haggle Pricing | Best Prices Nationwide | Limited Availability – Call Today 352.787.7744 !!
View all Seismic Luxury Series Floorplans
2024 4113 Features and Options
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Campers Inn
Location: Leesburg FL
Stock# 93261
Location: Leesburg FL
Stock# 93261
Interior Color: VINTAGE FARMHOUSE
Stock# 93261
Interior Color: VINTAGE FARMHOUSE
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2024 4113 Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 4 |
| Length | 45 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Int Height | 8 ft 3 in |
| Interior Color | VINTAGE FARMHOUSE |
| Hitch Weight | 3570 lbs |
| GVWR | 20695 lbs |
| Dry Weight | 16195 lbs |
| Cargo Capacity | 4500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 106 gals |
| Grey Water Capacity | 87 gals |
| Black Water Capacity | 87 gals |
| Tire Size | ST225/85R16E |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Fuel Capacity | 60 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 17 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Garage Size | 12 ft 6 in |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 16 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 50" 4K Smart LED HDTV, BR 39" 4K Smart TV |
| Awning Info | 8' and 21' Electric w/LED Lights |
| Axle Count | 3 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 1UJCGSCV1R19N0113 |
For more information
Contact Us
Seismic Luxury Series 4113 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


