New 2024 Forest River RV Impression 320FL Fifth Wheel
FREIGHT, PREP, DETAIL AND WALK-THROUGH INCLUDED! NATIONAL SHIPPING!
2024 Forest River Impression fifth wheel 320FL highlights:
- Separate Living Area/Entertainment
- Two Tri-Fold Hide-A-Bed Sofas
- Breakfast Bar
- Four Slide Outs
- L-Shaped Kitchen Counter
- Queen Bed with Versa Tilt
- 50 amp
- 2 AC's
SUMMIT INTERIOR DECOR
LUXURY PACKAGE GOOD YEAR TIRES, 60K ON-DEMAND WATER HEATER, 3,000 LB TOWABLE HITCH, TV, 12V REFRIGERATOR, TINTED WINDOWS, POWER LANDING GEAR & STABILIZER JACKS, WATER PRESSURE REGULATOR, FIBERGLASS FRONT CAP
COMFORT PACKAGE UPGRADED INSULATION, TANK HEAT PADS, FORCED HEAT ACCESSIBELLY, ENCLOSED TANK VALVES, 35K BTU FURNACE, 15K A/C, 50 AMP W/2ND A/C PREP
OFF GRID PACKAGE 30A CHARGE CONTROL, 100W ROOF PANEL, SOLAR ON THE SIDE PREP, BATTERY
4 POINT AUTO LEVEL
2ND 13.5K DUCTED A/C
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# 14313
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 40 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 2535 lbs |
| Dry Weight | 10303 lbs |
| Cargo Capacity | 4232 lbs |
| Fresh Water Capacity | 57 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen with Versa Tilt |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 28500 btu |
| TV Info | LR 50" LED TV |
| Awning Info | 20' Adjustable Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5ZT3MPXBXRD003686 |
Impression 320FL Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


