Used 2022 Highland Ridge RV OLYMPIA 26BH Travel Trailer
"Adventure awaits at a price you'll love – check out our Everyday Special on this camper!"
2022 26BH Features and Options
The 2022 Highland Ridge Olympia 26BHS is a lightweight, family-friendly bunkhouse travel trailer. It features one slide-out, sleeps up to 8-10 people, and includes a master bedroom, double bunk beds, and an outdoor kitchen, bed in the front, double bunks in the rear, plus convertible dinette and jack-knife sofa beds in the living area. Expands the booth dinette and sofa area to maximize floor space. Features a double-door refrigerator, microwave, 3-burner cooktop with glass cover, and sink. Includes a power awning with LED lighting, outdoor speakers, and an exterior refrigerator.
What Our Customers Are Saying
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Sale Price:
$15,900
Blue Compass RV
Location: Rockport TX
Stock# CT390212
Location: Rockport TX
Stock# CT390212
Stock# CT390212
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 26BH Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 970 lbs |
| GVWR | 8995 lbs |
| Dry Weight | 7220 lbs |
| Cargo Capacity | 1775 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 58 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 39" LED HDTV on Swing Arm |
| Awning Info | 10' & 11' 6" Power with LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 58TB40BN1N14F3283 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

