Used 2022 Coach House Arriva V-24 TB Motor Home Class B - Diesel
View all Arriva Floorplans
2022 V-24 TB Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Contact us for price
Leach Camper Sales of Lincoln
Location: Lincoln, NE
Stock# 24189
Location: Lincoln, NE
Stock# 24189
Chassis: Mercedes 3500 Sprinter
Exterior Color: BLACK
Interior Color: FUNCTION CHECK
Stock# 24189
Chassis: Mercedes 3500 Sprinter
Exterior Color: BLACK
Interior Color: FUNCTION CHECK
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 V-24 TB Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 24 ft 2 in |
| Ext Width | 6 ft 7 in |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 2 in |
| Interior Color | FUNCTION CHECK |
| Exterior Color | BLACK |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 20 gals |
| Black Water Capacity | 13 gals |
| Furnace BTU | 19000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | 3.0L V6 Diesel |
| Chassis | Mercedes 3500 Sprinter |
| Horsepower | 188 hp |
| Fuel Capacity | 26.4 gals |
| Wheelbase | 170 in |
| Available Beds | Two Twin |
| Torque | 325 ft-lb |
| Refrigerator Type | Three Way |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 22" x 23" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 12 gals |
| Water Heater Type | Truma On Demand Propane |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | Coach (2) 22" Flat Panel HDTV, Exterior TV |
| Awning Info | Electric with LED Lights |
| Gross Combined Weight | 15250 lbs |
| Shower Type | Standard |
| VIN | W1X8ED3Y5MT064097 |
For more information
Contact Us
Arriva V-24 TB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


