Used 2020 Keystone RV Laredo 332BH Travel Trailer
The Colton RV & Marine Advantage
No Hidden Fees RV and Boat Pricing:
The Colton RV & Marine Advantage (What Others Don’t Tell You).
Buying an RV or boat should feel exciting — not confusing. That’s why we created No Hidden Fees RV and Boat Pricing, part of the Colton Advantage.
Too often, shoppers fall in love with a unit online, only to be hit later with surprise fees like freight (getting the RV or boat to the dealership) or prep (the cost to clean, inspect, and ready the unit for you). These extra charges can add $1,000 to $10,000 to your total — and most dealers don’t mention them until it’s time to sign.
At Colton RV & Marine, we don’t believe in that. That’s why we created Colton Advantage Pricing — our commitment to transparent, all-inclusive pricing that respects your time and your budget.
Keystone Laredo 332BH travel trailer highlights:
- Private Bunkhouse
- Kitchen Island
- Breakfast Bar
- Fireplace
- Outdoor Kitchen
- Theater Seating
Don't pass up the amazing memories you'll make with this Laredo travel trailer! This unit gives you a rear private bunkhouse so that your kids can have their own place to play and sleep while you rest comfortably on the king-size bed in the front private bedroom. You will be stunned by the fabulous kitchen area which includes two refrigerators, a kitchen island, and a breakfast bar. Plus, the large opposing slides open up this space so that you can enjoy all of the time spent getting dinner ready for the family. And if you want even more space around you while you cook, you can head to the outdoor kitchen!
The Keystone Laredo fifth wheels and travel trailers are the very best at delivering upscale amenities, contemporary styling, and a variety of models! These units will allow you to travel with confidence because they come with Max Turn Technology which helps you maneuver easily into any campsite, and the Solid Step entry door remains level to the ground so that you can always enter safely. With a fully enclosed and heated underbelly and tanks, you will be able to adventure during any season without worry, and the oversized lighted and heated pass-through storage compartment will provide a safe place for all of your gear.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $1,952
Sale Price: $32,998
Stock# 30661A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Hitch Weight | 1175 lbs |
| Dry Weight | 8455 lbs |
| Cargo Capacity | 1515 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 8' and 11' with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDT33226LE600482 |
Laredo 332BH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


