Used 2016 Keystone RV Carbon 377 Toy Hauler Fifth Wheel
Talk about luxury, space, a bath and a half, a loft, triple slides, oh my! This unit has it all! When you step inside the Carbon 377 fifth wheel toy hauler by Keystone RV you will be pleasantly surprised and amazed at all the room inside.
Starting in the cargo space you will find loading and unloading to be a breeze with the rear ramp door. There is 12' of garage parking space and a 30 gallon fuel tank outside. The space features a half bath which is convenient and you will also find an electric bed with lower dual sofas for more sleeping and hanging out space. Not to mention there is also a twin loft space above that you might have to draw straws for!
Inside the main living area there is plenty of space with slide outs on both sides of the unit. The road side features a hide-a-bed and booth dinette with overhead storage above the sofa. The entertainment center nearby and can be viewed from anywhere in the room.
The kitchen features everything that you need to prepare and create gourmet meals and snacks to feed a hungry crew. There is a kitchen island with bar top and double sink with counter extension if you need more room. The slide out behind the island features a three burner range, a pantry, and 8 cu. ft. refrigerator. There is also a second pantry located on the cargo side of the island near the cargo entry door.
Step up in front to a side aisle bath. The bath features a shower, toilet, and sink, plus overhead cabinets.
Pass through the end hall door to the front master bedroom with slide out king size bed. There is a dresser opposite the bed, and plenty of wardrobe space for storing your things across the front of the unit, and so much more!
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# 26714RC
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 41 ft |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Hitch Weight | 3385 lbs |
| Dry Weight | 13672 lbs |
| Cargo Capacity | 5328 lbs |
| Fresh Water Capacity | 106 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 69 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| VIN | 4YDF37735GR805358 |
Carbon 377 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


