Used 2014 Keystone RV Passport 2920BH Grand Touring Travel Trailer
**** Sale Pending *****
You will love traveling with your family and friends in this 3290BH Passport Grand Touring travel trailer by Keystone RV. It feature a rear entertainment center, triple slides, bunk beds, and more!
Stepping inside you will quickly see how convenient and comfortable your time away from home will be. To the right of the main entry door you will see a front queen bed with wardrobes on both sides. There is also a front overhead cabinet for all of your things. The TV cabinet that you see when entering can swivel all the way around for bedroom viewing, as well as from within the center living space.
Enjoy all of the kitchen amenities needed to prepare and cook your family's favorite foods. There is a refrigerator, three burner range, and double kitchen sink too.
The side aisle bath is conveniently located and features a toilet, sink and tub/shower. There is also a pantry on the opposite side of the trailer that is perfect for storing dry goods and more.
The u-shaped dinette and fold-down sofa are great for meal time dining, and just hanging out. The swivel TV cabinet can be viewed by either seating space easily.
Heading to the very back of the unit you have a large bunkhouse with rear entertainment center area. The entertainment center has wardrobes on either side for storage. Dual slides in this area allow the entire width of the trailer to become floorspace for hanging out. One slide features a 32" x 74" set of bunks. The opposite slide features a Futon with a 32" x 74" top flip over bunk.
You will easily find plenty of storage space throughout this travel trailer. Plus you can store all of your exterior camping gear easily in the front pass-thru compartments, and so much more!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# 6760
| Sleeps | 10 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 825 lbs |
| Dry Weight | 6345 lbs |
| Cargo Capacity | 1655 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| VIN | 4YDT29224DT413745 |
Passport 2920BH Grand Touring Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


