Used 2012 Leisure Travel Free Spirit Free Spirit Floorplan Motor Home Class B+ - Diesel
View all Free Spirit Floorplans
2012 Free Spirit Floorplan Features and Options
Leisure Travel Vans Free Spirit Class B Diesel Coach w/Rear Sofa (Folds Down to Queen Bed), 2 Small Dinette Seats, Table, Swing-Out 22" LCD TV, Microwave Above Refrigerator, Wardrobe/Closet, Wet Bath w/Toilet & Sink & Hand-Held Shower Sprayer, Corner Cabinet, Overhead Storage, 2 Burner Cooktop, Round Kitchen Sink and Much More!
What Our Customers Are Saying
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Sale Price:
$94,987
Optimum RV
Location: SC, Spartanburg
Stock# 3CR4613
Location: SC, Spartanburg
Stock# 3CR4613
Chassis: Sprinter 3500
Stock# 3CR4613
Chassis: Sprinter 3500
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 Free Spirit Floorplan Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 22 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft 2 in |
| Ext Height | 9 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 24 gals |
| Grey Water Capacity | 21 gals |
| Black Water Capacity | 10 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Miles | 74639 |
| Engine | MBE 3L V6 188Hp |
| Chassis | Sprinter 3500 |
| VIN | WDAPF4CC6C5634613 |
For more information
Contact Us
Free Spirit Free Spirit Floorplan Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


