New 2026 Hideout Mini 195RBS Travel Trailer
Shop Hideout Mini 195RBS For Sale
Hideout Mini 195RBS Description
Keystone Hideout Mini travel trailer 195RBS highlights:
- Full Rear Bath
- Pull-Out Olympic RV Queen Bed
- 10 Cu. Ft. Refrigerator
- 16' Awning with LED Lights
- Kitchen Pantry
Camping trips just got easier travel trailer that can sleep three to four each night! You'll enjoy more floor space to move about thanks to the sofa slide out, and the full bath is tucked in the back for added privacy. There is generous counter space in the kitchen, along with a two-burner cooktop and microwave oven to cook meals. Up front, you'll find a picnic table to dine at, plus a Murphy style pull-out Olympic RV queen-size bed, giving you both seating and sleeping space. Dual bedside wardrobes will let you keep your clothes organized, and an exterior pass-through storage will be perfect for fishing poles, camp chairs and more!
With any Hideout Mini travel trailer by Keystone, you will enjoy lightweight towing thanks to their single axle! The XL tinted safety glass windows are ultra durable, and the power awning will provide protection from the sun as you relax in your camp chairs outside. Each model includes blackout night shades, LED lighting, plus many more interior comforts. There is also a 20K BTU furnace to keep you comfortable, plus a tankless water heater for endless hot showers!
Hideout Mini 195RBS Specifications
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Dry Weight | 3965 lbs |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Olympic RV Queen Murphy |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 16' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
Hideout Mini 195RBS Reviews
Similar Floorplans
Loading
ManuFacts

When Cole Davis founded Keystone RV in 1996 his vision was clear: to build a quality RVs loaded with features, and provided exceptional value to owners. To accomplish his goal, Cole would recruit and build a strong team, focus on keeping overhead low, and empower the people closest to the customer to make decisions.
Today, Keystone RV Company is the #1 manufacturer of towable RV’s in North America with more than a million owners, 5,000 team members and over a million square feet of manufacturing in Goshen, Indiana and Pendleton, Oregon. Although a lot has changed, Cole’s wisdom still guides us. Our goal is to surprise and delight our owners at each and every touchpoint, providing them with the information, quality, and assurance they need to move in the direction of their dreams – to Live It Out™

